Bojan_Krkic_Roma

Roma deklasirla Inter, remi Milana i Napolija

Fudbeleri Rome deklasirili su Inter sa 4:0 (2:0) u jednom od derbija 22. kola italijanske Serije A, dok su Milan i Napoli igrali bez golova.
Roma je povela pogotkom Brazilca Žuana u 13, a na 3:0 prednost domaćina povećao je napadač Fabio Borini golovima u 41. i 49.minutu.
Konačan rezultat postavio je Bojan Krkić u 89. minutu.
Milan je na svom terenu igrao nerešeno sa Napolijem (0:0), a istim rezultatom završeni su dueli Juventus – Sijena, Leće – Bolonja i Novara – Kaljari.
Rosoneri su od 64. minuta igrali sa igračem manje, jer je švedski internacionalac Zlatan Ibrahimović dobio direktan crveni karton, posle šamaranja fudbalera Napolija Aronike.
Fiorentina je kod kuće pobedila Udineze sa 3:2, a dvostruki strelac bio je crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić koji je oba gola postigao sa bele tačke.
Drugi gol za Fiorentinu postigao je Matia Kasani u 56, a Udineze je na tom meču poveo golom Antonija Di Natalea u 14. minutu.
Dušan Basta odigrao je 67. minuta, a zamenio ga je Gabrijel Torhe, koji je u sudijskoj nadoknadi vremena postigao gol za tim iz Udina.
Parma je u gostima bila bolja od Kjeva sa 2:1, dok je Palermo na svom terenu pobedio Atalantu sa 2:1, koja je od 27. minuta igrala sa igračem manje, pošto je golman Andrea Konsilji skrivio penal i dobio crveni karton.
Fudbaleri Ðenove pobedili su Lacio sa 3:2 (2:0) uz dva gola i asistenciju srpskog reprezentativca Boška Jankovića.

Rezultati i strelci 22. kola Serije A:
Milan – Napoli 0:0
Roma – Inter 4:0 (Žuan 13, Borini 41, 49, Krkić 89)
Kjevo – Parma 1:2 (Thoro 50 – Ðovinko 47, Lusijano 69. a.g)
Fiorentina – Udineze 3:2 (Jovetić 39. pen, 89. pen, Kasani 56 – Di Natale 14, Torhe 89)
Juventus – Sijena 0:0
Leće – Bolonja 0:0
Novara – Kaljari 0:0
Palermo – Atalanta 2:1 (Mikoli 29. penal, Budan 49 – Morales 56)
Ðenova – Lacio 3:2 (Palasio 10, Janković 25,46 – Ledezma 54, Gonzales 90)
Ćezena – Katanija (odloženo)
Tabela: Juventus 45, Milan 44, Udineze 41, Lacio 39, Inter 36, Roma 34, Napoli 31, Palermo 31, Ðenova 30, Fiorentina 28, Kjevo 27, Kaljari 27, Parma 27…

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Posle tri meseca od sutra ponovo borba za bodove u Superligi