Edison_Cavani

ITALIJANSKA LIGA

Novi poraz Intera, Napoli slavio u Firenci

Fudbaleri Bolonje pobedili su večeras u Milanu ekipu Intera sa 3:0 (2:0), a istim rezultatom Napoli je bio bolji od Fiorentine u prvim mečevima 24. kola italijanske Serije A. Bolonja je posle deset godina uspela da slavi na stadionu „Ðuzepe Meaca“, a pobedu gostiju njavio je Marko Di Vajo koji je mrežu golmana Žulija Sezara pogađao u 37. i 38. minutu.

Povezana vest:  Klubovi Premijer lige agentima dali skoro 72 miliona funti

Bolonja je dominaciju potvrdila golom Akvafreske u 85. minutu, a bivši kapiten Srbije Dejan Stanković zbog gripa nije bilo u konkurenciji za meč. Istim rezultatom trijumfovao je i Napoli na gostovanju protiv Fiorentine i tako pretekao Inter na tabeli.

Dvostruki strelac bio je Edison Kavani, a konačan rezultat postigao je Laveci, koji je u samom finišu meča posle solo akcije postigao gol. Matija Nastasić odigrao je čitav susret u dresu Fiorentine, dok je Adem Ljajić meč presedeo na klupi.