neven_subotic

Siguran korak Borusije iz Dortmunda

Branilac titule šampiona Nemačke Borusija Dortmund sigurnim korakom ide ka odbrani trofeja, a „milioneri“ su danas u gostima savladali berlinsku Hertu sa 1:0 u utakmici 22. kola Bundeslige. Strelac jedinog pogotka na olimpijskom stadionu u glavnom gradu Nemačke bio je Kevin Groskrojc u 66. minutu. Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je svih 90 minuta za ekipu iz Dortmunda.

Druga Borusija, ona iz Menhengladbaha, takođe je nastavila sa dobrim partijama, a u ovom kolu savladala je domaći Kajzerslautern sa 2:1. Ekipi iz Menhengladbaha ovo je bila peta pobeda u poslednjih šest mečeva. U derbiju severa Nemačke, Verder je u gostima pobedio ekipu Hamburga sa 3:1 i ostao u trci za osvajanje mesta koje vodi u Ligu šampiona sledeće sezone.

Povezana vest:  Dejvid Bekam objavljuje autobiografiju u oktobru

Strelci za „zelene“ bila su i dvojica igrača srpskog porekla Marko Marin i Marko Arnautović. Reprezentativac Srbije Slobodan Rajković odigrao je ceo meč za Hamburg. Važne bodove u borbi za opstanak osvojio je Nirnberg, koji je na svom stadionu savladao direktnog konkurenta, ekipu Kelna sa 2:1.