Denis_Stracqualursi_Everton

Everton bez greške, Lester iznenadio Norič

Fudbaleri Evertona plasirali su se danas u četvrtfinale FA kupa, pošto su na svom terenu savladali drugoligaša Blekpul sa 2:0 u osmini finala.
Strelci za „karamele“ sa Gudison parka bili su Rojston Drente u prvom i Denis Strakulursi u sedmom minutu. Najbolju šansu za gol ekipa Blekpula propustila je u 90. minutu, kada je Kevin Filips promašio penal.
Iznenađenje je napravio drugoligaš Lester siti, koji je u gostima savladao premijerligaša Norič Siti sa 2:1. Golove za pobednički tim dali su Šon Sent Ledžer u petom i Dejvid Nadžent u 72. minutu.
Ekipa Boltona je u gostima bila bolja od domaćeg drugoligaša Milvola sa 2:0. Rio Mijači je u trećem minutu doveo Bolton u vođstvo, a konačan rezultat postavio je David Ngog u 59. minutu.