real_madrid_slavlje

Real Madrid nastavio pobedničku seriju

Fudbaleri madridskog Reala nastavili su put ka osvajanju titule prvaka Španije, a večeras su na svom stadionu deklasirali Rasing iz Santandera sa 4:0 u utakmici 24. kola Primere. Za razliku od većine mečeva ove sezone, večeras je junak pobede bio francuski internacionalac Karim Benzema koji je postigao dva gola, u 45. i 89. minutu.

Najbolji strelac „kraljevskog“ kluba Kristijano Ronaldo ovaj put dao je „samo“ jedan gol, u šestom minutu, a u svoje prezime na semofar je upisao i argentinski fudbaler Anhel di Marija u 73. minutu. Gosti su od 39. minuta imali igrača manje, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Domingo Sizma nakon prekršaja nad Ronaldom.

Izabranicima Žozea Murinja ovo je bila osma uzastopna pobeda u nacionalnom šampionatu.