branislav_ivanovic_celsi_ls

LIGA ŠAMPIONA

Mančester Siti ispratio Porto sa četiri gola

Fudbaleri Mančester Sitija plasirali su se večeras u osminu finala Lige Evrope, pošto su večeras na svom terenu i u revanšu šesnaestine finala savladali prošlogodišnjeg osvajača, Porto sa 4:0. U prvoj utakmici koja je odigrana pre šest dana u Portugalu, engleski tim je slavio sa 2:1.

Povezana vest:  Manćini: Ne mogu da nateram Balotelija da ostavi cigarete

Već u 20. sekundi duela u Mančesteru ekipa Sitija je došla do pogotka, a strelac je bio Serhio Aguero, nakon greške Nikolasa Otamendija. Rezervista Edin Džeko je u 76. minutu povisio na 2:0, nakon čega je igrač Porta Rolando zbog prigovora zaradio drugi žuti karton i isključenje.

Strelac trećeg pogotka za domaćina bio je David Silva u 84. minutu, a tri minuta kasnije konačan rezultat postavio je David Pizaro. Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov nije bio u protokolu Sitija za večerašnju utakmicu. Porto će u osmini finala Lige Evrope igrati protiv boljeg iz duela Legije iz Varšave i lisabonskog Sportinga.

Povezana vest:  Nastavlja se Liga šampiona, PSŽ čeka Čelsi, a Šahjtor Bajern