Ryan-Giggs-007

Arsenal slavio u derbiju kola, 900. meč Gigsa za Junajted

Fudbaleri Arsenala savladali su danas posle preokreta ekipu Totenhema sa 5:2 (2:2) u derbiju 26. kola Premijer lige.
Arsenal ne samo da je uspeo da nadoknadi prednost Totenhema, koji je posle 34. minuta igre na „Emiratima“ vodio sa 2:0, već i da ubedljivo porazi gradskog rivala.
Goste je u vođstvo doveo Luis Saha u 4. minutu, a prednost je uvehcao Emanuel Adebajor pola sata kasnije iz sumnjivo dosuđenog penala. Prethodno je golman Šćešni oborio Gereta Bejla.
Izabranici Arsena Vengera bili su bolji rival tokom čitavog meča, ali je Totenhem znao da iskoristi svoje šanse u prvom poluvremenu.
Uprkos nepovoljnom rezultatu na semaforu, nastavile su „topdžije“ da stežu obruč i ređaju šanse pred golom Fridela, a „maler“ je razbio Bakari Sanja u 40 minutu.
Nekoliko trenutaka kasnije Arsenal je došao do zasluženog izjednačenja, pošto Robin Van Persi nije dozvolio da Totenhem na pauzu ode sa golom prednosti.
U nastavku meča postojao je samo jedan tim na terenu, a Arsenal je posle dva gola Volkota i jednog Rosickog stigao do ubedljive pobede.
Fudbaler Mančester Junajteda Rajan Gigs odigrao je 900. meč u dresu „đavola“ i u nadoknadi sudijskog vremena postigao odlučujući pogodak za tim Aleksa Fergusona, koji sa 2:1 slavio u Noriču.
Velški fudbaler je već 22 godine u prvom timu Mančestera, sa kojim je osvojio 12 titula prvaka Engleske, dve Lige šampiona, četiri engleska FA kupa i Liga kupa, titulu svetskog klupskog prvaka, Interkontinentalni kup i evropski Superkup.

Rezultati i strelci 26. kola Premijer lige:
Arsenal – Totenhem 5:2 (Sanja 40, Van Persi 43, Rosicki 51, Volkot 65, 68 – Saha 4, Adebajor 34)
Norič Siti – Mančester Junajted 1:2 (Holt 84 – Skols 7, Gigs 91)