German_Denis_Atalanta

Ubedljive pobede Sijene i Atalante

Fudbaleri Atalante pobedili su danas kod kuće ekipu Rome sa 4:1 (2:1) u utakmici 25. kola italijanske Serije A.
Gosti iz Rima meč su završili sa dva igrača manje zbog isključenja Osvalda i Kasetija.
Mrežu Stekelnburga načeo je Marilungo posle 10 minuta igre, a debakl „vučice“ najavio je Herman Denis trostruki strelac za Atalantu.
Istim rezultatom (4:1) pobedu je zabeležila i Sijena protiv Palerma i tako najavila beg iz opasne zone.
Srpski internacionalac Nenad Tomović odigrao je svih 90 minuta za Leće, Ivan Radovanović zamenjen je u timu Novare u 49. minutu, dok je bivši fudbaler Partizana Nikola Gulan odigrao 10 minuta za Kjevo, koji je minimalnim rezultatom pobedio Ćezenu.

Rezultati i strelci 25. kola Serije A:
Kjevo – Ćezena 1:0 (Moskardeli 78)
Kaljari – Leće 1:2 (Larivej 50. pen – Muriel 44, Bertolači 62)
Atalanta – Roma 4:1 (Marilungo 10, Denis 19, 47, 66 – Borini 36)
Katanija – Novara 3:1 (Bergesio 30, Markeze 47, Gomez 55 – Rubino 84)
Sijena – Palermo 4:1 (Terci 22. pen, Bogdani 33, Rosetini 47, Brienca 56 – Budan 12)
Lacio – Fiorentina (20.45)
Napoli – Inter (20.45)
Bolonja – Udineze (20.45)

Odigrano u subotu:
Ðenova – Parma 2:2 (0:1)
Milan – Juventus 1:1 (1:0)

Tabela: Milan 51, Juventus 50, Udineze 42, Lacio 42, Roma 38, Napoli 37, Inter 36, Palermo 34, Katanija 33, Kjevo 33, Kaljari 31, Ðenova 31…

Povezana vest:  Stanojević: Nadam se da će sudije poštovati ovakvu gromadu od kluba