nejmar_brazil_bih

Brazil teško do pobede nad BiH

Fudbalska repezentacija Brazila savladala je večeras u prijateljskoj utakmici u Sent Galenu selekciju Bosne i Hercegovine sa 2:1 (1:1). Petostruki prvaci sveta srećno su došli do pobede nad izabranicima Safeta Sušića, koji su igrali veoma dobro i pružili neočekivano snažan favorizovanom rivalu. Sve je govorilo da će rezultat sa poluvremena ostati nepromenjen, ali je Papac nespretnom intervencijom postigao autogol u 90. minutu i „prosuo“ sav dotadašnji trud požrvtvovanog tima BiH.

Povezana vest:  Ferguson vodi ekipu u karantin pred meč sa Sitijem

Brazilci su poveli preko Marsela već u 4. minutu i nagovestili ubedljiv trijumf, ali su fudbaleri BiH izjednačili samo devet minuta kasnije pogotkom Ibiševića posle loše intervencije golmana Žulija Cezara. Do kraja utakmice „karioke“ su stvorile još nekoliko povoljnih šansi, kao i njihovi rivali, međutim, za konačan ishod presudio je poklon-gol defanzivca škotskog Rendžersa.

Povezana vest:  Morinjo: Ja sam trener sa najviše sreće u Premijer ligi

Brazil – BiH 2:1 (Marselo 4, Papac autogol 90 – Ibišević 13)

Brazil: Žulio Cezar, Dani Alveš, David Luiz, Tijago Silva, Marselo, Sandro (od 57. Elijas), Fernandinjo, Hernanes (od 67. Hulk), Nejmar (od 90. Žonas), Ronaldinjo (od 63. Ganso), Leandro Damijao (od 82. Lukaš).

BiH: Begović, Jahić, Papac, Spahić, Pandža, Medunjanin (od 79. Zahirović), Rahimić, Misimović (od 89. Ibričić), Pjanić (od 81. Maletić), Ibišević (od 78. Salihović), Džeko.

Povezana vest:  Venger ljut na igrače zbog poraza od Vest Bromvič Albiona