kuzmanovic_gol

Kuzmanović dvostruki strelac, kiks Bajerna

Reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović postigao je danas dva gola iz penala u ubedljivoj pobedi Štutgarta nad Hamburgom (4:0) u 24. kolu Bundeslige, dok je Bajern izgubio od Leverkuzena sa 1:0 i napravio novi kiks u borbi za titulu.
Štutgart je poveo u 23. minutu preko Ibiševića, a potom je Kuzmanović pogocima sa „bele tačke“ u 31. i 47. minutu potvrdio ubedljivu pobedu gostiju.
Ekipa Hamburga je od 54. minutu igrala bez isključenog Paula Gerera, a Gojko Kačar presedeo je celu utakmicu na klupi domaćeg tima.
Leverkuzen je u derbiju kola zasluženo savladao minhenski Bajern, ali je do bodova došao tek golovima u završnici meča. Prvo je Štefan Kizling u 79. minutu zatresao mrežu Bavaraca, a konačan rezultat postavio je Karim Belarabi u 90. minutu.
Iznenađujući poraz doživeo je Šalke koji je izgubio bodove na gostovanju poslednjeplasiranom Frajburgu (2:1), dok je Herta na svom terenu bila bolja od Verdera sa 1:0.

Rezultati i strelci u mečevima 24. kola:
Frajburg – Šalke 2:1 (Frajs 18, Kaliđuri 66. penal – Puki 72)
Leverkuzen – Bajern 2:0 (Kizling 79, Belarabi 90)
Hamburg – Štutgart 0:4 (Ibišević 23, Kuzmanović 31, 47. penal, Harnik 90)
Hanover – Augsburg 2:2 (Hagui 33, Dijuf 69 – Belinghauzen 12, Kalsen-Braker 89. penal)
Herta – Verder 1:0 (Rukavicja 62)