barsa_slavlje

Barselona sa desetoricom pobedila Sporting

Fudbaleri Barselone savladali su večeras kod kuće ekipu Sportinga iz Hihona sa 3:1 u utakmici 26. kola Primere i, barem do nedelje uveče, prišli prvoplasiranom madridskom Realu na sedam bodova razlike. Oslabljena neigranjem Lionela Mesija, četa Pepa Gvardiole imala je dosta problema protiv tima koji sa klupe odnedavno vodi bivši selektor Srbije Havijer Klemente.

Povezana vest:  Murinjo: Real može da postigne gol na Old Trafordu

Domaćin je do gola došao tek u 42. minutu, a strelac je bio Andres Inijesta. Ipak, na početku drugog poluvremena Ðerar Pike je zaradio crveni karton, a u 49. minutu izjednačio je kapiten gostiju David Baral. Uprkos brojčanom stanju, Barsa je u završnici meča došla do novih bodova. Prvo je Sejdu Kejta u 79. minutu sjajnim udarcem sa ivice kaznenog prostora doneo novu prednost Barsi, a pobedu je potvrdio Chavi dva minuta pre kraja.

Povezana vest:  Liverpul prvi put izgubio, Everton i dalje neporažen

Rezultati i strelci u mečevima 26. kola

Hetafe – Malaga 1:3 (Kastro 42 – Eliseu 57, Tulalan 82, Kazorla 90)

Majorka – Osasuna 1:1 (Nsue 71 – Sehudo 45)

Rajo Valjekano – Rasing 4:2 (Miću 45, 65, Tamudo 68, Piti 73 – Moja 9, Kolsa 28).

Barselona – Sporting 3:1 (Inijesta 42, Kejta 79, Chavi 88 – Baral 49)

Povezana vest:  Van Gal: Cilj je plasman u polufinale SP 2014.