FUDBALSKA-LOPTA
Lacio slavio u gradskom derbiju i pretekao Udineze

Fudbaleri Lacija pobedili su danas u gradskom derbiju kao gosti Romu sa 2:1 (1:1) u utakmici 26. kola Serije A i približili se ekipi Juventusa u vrhu tabele.
Ključni detalj utakmice dogodio se u 9. minutu kada je golman Rome Martin Stekelenburg skrivio penal, dobio crveni karton i ostavio saigrače na cedilu.
Strelci za Lacio bili su Ernanes u 10. i Mauri u 61. minutu, a Roma je sa igračem manje uspela samo da stigne do izjednačenja u 16. minutu preko Borinija.
Atalanta je uspela da izvuče bod protiv Udinezea u čijim redovima je Dušan Basta zamenjen pet minuta pre isteka meča, dok je Sijena zabeležila ubedljivu pobedu 3:0 protiv Kaljarija.
Fiorentina je slavila protiv Ćezene sa 2:0, a u domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Matija Nastasić.
Leće i Ðenova odigrali su bez pobednika (2:2), srpski reprezentativac Boško Janković napustio je teren u 73. minutu zbog povrede, dok je čitav meč za goste odigrao Nenad Tomović.
Napoli je na gostovanju savladao ekipu Parme sa 2:1 (1:0) i došao do četvrte uzastopne pobede u šampionatu.
Edison Kavani doveo je svoj tim u vođstvu u 40. minutu, izjednačio je Zakardo u 77, a pobedu Napoliju doneo je Ezekijel Laveci u finišu susreta.