Nenad_Milijas_Pavel_Pogrebnjak

Fulam deklasirao Vulverhempton, het trik Pogrebnjaka

Fudbaleri Fulama savladali su danas ekipu Vulverhemptona sa 5:0 (2:0), dok su Njukasl i Sanderlend igrali nerešeno (1:1) u okviru 27. kola Premijer lige.
Najzaslužniji za maestralnu pobedu domaćina bio je Pavel Pogrebnjak koji se tri puta upisao u listu strelaca (36, 44, 61), dok je ubedljvom porazu „vukova“ doprineo Amerikanac Klint Dempsi (56, 83).
Srpski internacionalac Nenad Milijaš zaigrao je od 19. minuta za poraženi tim.
Njukasl i Sanderlend su podelile bodove u derbiju severa Engleske. Gosti su poveli sredinom prvog poluvremena iz penala, ali su od 58. minuta ostali bez „pocrvenelog“ Stefana Sesenjona.
Brojčanu nadmoć na terenu iskoristio je Njukasl, posebno Ameobi, koji je u 91. minutu izjednačio i postavio konačan rezultat.