fcn_bmg_wollscheid_arango

Nirnberg dobio Borusiju, Hofenhajm i Keln odigrali nerešeno

Nirnberg je danas pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 1:0, dok su Hofenhajm i Keln igrali nerešseno 1:1, u preostalim utakmicama 24. kola nemačke fudbalske Bundes lige.
Borusija je petim porazom ove sezone napravila korak nazad u trci za titulu, pošto sada zaostaje osam bodova za vodećom Borusijom iz Dortmunda. Gol za trijumf Nirnberga, koji se približio gornjem delu tabele, postigao je Bunjaku u 87. minutu.
Hofenhajm je na domaćem terenu vodio od 33. minuta golom Kompera, ali je Podolski u 81. minutu pogodio za izjednačenje i važan bod Kelna u borbi za opstanak.
Odigrano juče: Kajzerslautern – Volfsburg 0:0, Bajer Leverkuzen – Bajern Minhen 2:0, Borusija Dortmund – Majnc 2:1, Hamburger – Štutgart 0:4, Hanover – Augsburg 2:2, Herta – Verder Bremen 1:0, Frajburg – Šalke 2:1.
Tabela: Borusija Dortmund 55 bodova, Bajern Minhen 48, Borusija Menhengladbah 47, Šalke 44, Bajer Leverkuzen 40, Verder 36, Hanover 35, Štutgart 32, Nirnberg 31, itd.