FUDBALSKA-LOPTA

Tvente ubedljiv protiv PSV-a u gostima

Fudbaleri Tventea ubedljivo su danas pobedili u gostima PSV sa 6:2, u 24. kolu holandske Eredivizije.
Tvente je posle prvog poluvremena vodio sa 4:0 golovima Ole Džona, Vilijema Jansena, Petera Visgerhofa i Luka De Jonga.
Gosti su na početku drugog poluvremena ostali sa igračem manje, pošto je u 52. minutu iz igre isključen štoper Daglas.
Kapiten PSV-a Ola Toivonen smanjio je na 4:1, ali je Leroj Fer vratio gostima prednost od četiri gola razlike.
Do kraja utakmice Toivonen i Jansen su postigli po još jedan gol, pa je Tvente na kraju trijumfovao sa 6:2.
Tvente se posle pobede izjednačio po broju bodova na tabeli Eredivizije sa PSV-om. Obe ekipe imaju po 48 bodova, ali su gosti drugi pošto imaju bolju gol razliku i utakmicu manje.
Prvi na tabeli je AZ Alkmar sa 49 bodova.

Povezana vest:  Bufon: Poludeo bih da sam bio na mestu Kasiljasa