Javor-Crvena Zvezda_17_kolo

JELEN SUPER LIGA
Pobeda Zvezde u Ivanjici, četiri utakmice završene 0:0

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su danas Javor u Ivanjici sa 3:1 (2:1) i nastavili „pritisak“ na lidera šampionata Partizan.
Mada je domaćin poveo u osmom minutu golom nekadašnjeg napadača crno-belih Obijore Odite, tim Roberta Prosinečkog je već do poluvremena preokrenuo rezultat, a u nastavku i potvrdio trijumf.
Golu Odite prethodila je grška Mijailovića, koji je pogodio u leđa Milivojevića i omogućio čist kontranapad domaćinu.
Ali, upravo je Milivojević bio jedan od najzaslužnijih za preokret, jer je psole njegovog centaršuta i pokušaja glavom Mikića izjednačio Evandro, da bi bivši fudbaler Rada „namestio“ gol debitantu Luki Milivojeviću.
U finišu meča prvenac u Zvezdinom dresu, i to veoma efektan, postigao je levi bek Filip Mladenović.
Nažalost, na drugim terenima čak četiri utakmice završene su bz golova, od kojih je svakako prava senzacija rezultat iz Novog Sada, gde Vojvodina nije uspela da pronađe put do mreže poslednjeplasiranog Metalca.
Simo Krunić i njegova Jagodina nastavili su sa odličnim partijama, a milosti nisu imali ni prema OFK Beogradu 2:0, dok je Borac slavio u Smederevu sa 1:0.