drogba_1

Drogba častio sebe, klub i novog menadžera

Privremeni menadžer Čelsija Roberto Di Mateo pobedom je debitovao u Premijer ligi, pošto su „plavci“ danas savladali Stouk sa 1:0 (0:0), u utakmici 28. kola engleskog šampionata.
Junak trijumfa bio je Didije Drogba, koji je postao prvi Afrikanac sa 100 golova u Premijer ligi, i to sve na dan kada Čelsi slavi 107. rođendan i dan uoči svog 34. rođendana.
Branislav Ivanović odigrao je prvih 45 minuta, a zamenjen je u poluvremenu zbog povrede.
Liverpul je sa igračem više izgubio u Sanderlendu sa 1:0 (0:0), Aston Vila je u finišu meča došla do pobede protiv Fulama od 1:0 (0:0), dok je u popodnevnom terminu Bolton bio bolji od KPR-a 2:1 (1:0).
Blekburn je slavio na gostovanju Vulverhemptonu sa 2:0 (1:0), Radosav Petrović je ceo meč odgledao sa klupe, dok je sa druge strane Nenad Milijaš odigrao poslednjih 15 minuta.