GlasgowRangers

Rendžersu pripao gradski derbi protiv Seltika

Fudbaleri Glazgov Rendžersa pobedili su danas gradskog rivala Seltik sa 3:2 u velikom derbiju škotske Premijer lige.
Iako je šampionat Škotske već rešen, a Seltik siguran na vrhu tabele sa 21 poenom prednosti, igrači Rendžersa doneli su radost svojim navijačima u jednom od najstarijih derbi mečeva u sportu.
Utakmica je obilovala uzbuđenjima a viđeno je pet golova i čak tri crvena kartona.
Pobedu Rendžersa je najavio Nigerijac Sine Aluko pogotkom već u 11. minutu. Do kraja prvog poluvremena, Korejac u redovima Seltika Ča Du Ri zaradio je u 27. minutu crveni karton.
Već početkom drugog dela meča i Kenijac Viktor Vanijama je isključen, pa je Seltik nastavio meč sa dva fudbalera manje od 57. minuta.
Brojčanu prednost iskoristio je Endru Litl u 71. minutu kada je poviso na 2:0. Samo pet minuta kasnije Li Valas je dao treći gol.
Ipak, u samom finišu Karlos Bokanegra iz Rendžersa je isključen posle prekršaja za najstrožu kaznu koju je izveo kapiten Skot Braun i smanjio na 3:1.
U nadoknadi vremena Tomas Rogne je uspeo da smanji na 3:2, ali nije bilo vremena za preokret.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Robert Prosinečki: Očekivao sam više, ali važni su bodovi