partizan_vojvodina

Partizan velikim preokretom do bodova protiv Vojvodine

Fudbaleri Partizana savladali su večeras u Beogradu ekipu novosadske Vojvodine sa 4:1 (0:1), u poslednjoj utakmici 22. kola prvenstva Srbije. Novom pobedom, 19. ove sezone, aktuelni šampion je na čelu tabele stekao osam bodova prednosti nad drugoplasiranom Crvenom zvezdom, koja je ranije danas igrala nerešeno 0:0 protiv Radničkog u Kragujevcu.

Crno-beli su do ubedljivog uspeha došli nakon velikog preokreta u drugom poluvremenu. Novosađani su poveli preko Škuletića već u 29. minutu i tada se činilo da mogu do iznenađenja. Partizan je, međutim, zaigrao znatno bolje i efikasnije u nastavku, pa je posle dosta uzbuđenja napunio protivničku mrežu. Vojvodina je utakmicu završila sa devetoricom pošto su zbog dva žuta kartona teren morali da napuste Danijel Mojsov u 62. i Miroslav Vulićević u 70. Minute.

Oko 10.000 domaćih navijača pozdravilo je bivšeg prvotimca Partizana Almamija Moreiru, koji sada brani boje novosadskog superligaša. Po završetku utakmice došlo je do manjeg sukoba između pristalica Partizana i Vojvodine, ali je policija energičnom intervencijom sprečila veće izgrede.

Partizan – Vojvodina 4:1 (Tomić 58, Vukić 66.penal, 90+2, Volkov 87 – Škuletić 29)

Povezana vest:  Partizan u drugom kolu kvalifikacija za LE, nova pobeda nad Rudarom

Odigrano ranije danas:

Radnički – Crvena zvezda 0:0

Metalac – Borac 3:2 (Živković 12, Stamenković 32, Simović 48 – Mugoša 52, Višnjić 84)

Sloboda – Smederevo 2:1 (Beljić 16. penal, Mijović 66. autogol – Milosavljević 8)

Hajduk – Rad 1:0 (Hadžibulić 11. penal)

Novi Pazar – BSK 1:1 (Vusljanin 6 – Vignjević 42)