Mesi vodio Barsu do pobede u Saragosi

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras u gostima ekipu Saragose sa 4:1 u utakmici 32. kola prvenstva Španije i, barem do nedelje uveče, prišli na tri boda zaostatka madridskom Realu.
Iako rezultat pokazuje suprotno, Saragosa je ozbiljno namučila aktuelnog prvaka Evrope i Španije.
Domaćin u 24. minutu nije iskoristio penal, ali je pet minuta kasnije Aranda ipak savladao Valdesa i doneo prednost Saragosi.
Barselona ne bi bila to što jeste da nije uspela da napravi preokret za samo tri minuta. Prvo je Karlos Pujol u 36. minutu iskoristio grešku golmana domaćih, a vođstvo Barseloni doneo je Mesi.
Saragosa je od 45. minuta igrala bez Mineira, koji je zaradio drugi žuti karton i isključenje.
Gosti u nastavku meča dugo nisu uspevali da iskoriste brojčanu prednost. To im je pošlo za rukom tek u završnici golovima Mesija iz penala u 86. minutu i Pedra u poslednjim trenucima meča.
Srpski internacionalac Ivan Obradović igrao je za Saragosu do 66. minuta.

Povezana vest:  Odigrano 15. kolo Honda Zlatne lige, Dimničari namučili šampiona

Rezultati i strelci u meču 32. kolu:

Espanjol – Sosijedad 2:2 (Demidov 45. autogol, Vajs 47 – Vela 12, 14)

Hetafe – Sporting 2:0 (Miku 22, Kastro 47)

Rajo Valjekano – Osasuna 6:0 (Movilja 6, Miću 17, 28, Kosta 36, Armenteros 57, Tito 76)

Saragosa – Barselona 1:4 (Aranda 30 – Pujol 36, Mesi 39, Mesi 86. penal, Pedro 90)

Povezana vest:  Terzić: Imamo najbolji tim u poslednjoj deceniji