futsal_selekcija

Srbija preko Mađarske otišla na Svetsko prvenstvo

Reprezentacija Srbije plasirala se na Svetsko prvenstvo u malom fudbalu, odnosno futsalu, pošto je danas u revanš meču baraža na svom terenu savladala Mađarsku sa 6:1.
Mađari su u Beograd došli sa prednošću od 1:0, posle pobede od pre dve nedelje.
„Orlovi“ su posle prvog poluvremena u hali Pionir vodili sa 4:0, pošto su golove dali Marko Pršić u 10. i 20, Slobodan Rajčević u 15. i Slobodan Janjić u 16. minutu.
Reprezentativci Srbije su preko Rajčevića u prvom minutu nastavka povećali na 5:0, a potom je Aleksandar Živanović u 31. postigao šesti gol za domaću ekipu.
Mađarska je u 33. minutu golom Tamaša Lođija smanjila na 6:1, što je i konačan rezultat meča.
Utakmici u beogradskoj hali Pionir prisustvovalo je oko 3.000 gledalaca.
Svetsko prvenstvo će se održati na Tajlandu od 1. do 18. Novembra ove godine, a za sada su učešće obezbedili još i domaćin, Ukrajina i Solomonska ostrva.
Srbija će prvi put učestvovati na Svetskom prvenstvu u futsalu. Reprezentacija Jugoslavije kvalifikovala se za to takmičenje 1992. godine u Hong Kongu, ali nije učestvovala zbog sankcija.