frank-lampard

Čelsiju samo bod u malom gradskom derbiju

Fudbaleri Fulama i Čelsija igrali su večeras u Londonu nerešeno 1:1, u 33. kolu engleske Premijer lige.
Favorizovani Čelsi propustio je veliku priliku da pobedi i izjednači se po broju bodova sa četvrtoplasiranim Totenhemom na poziciji koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.
Vodio je od 45. minuta golom Lamparda iz penala i u nastavku prokockao niz povoljnih šansi, a potom je neopreznom igrom u odbrani dopustio Dempseju da izjednači u 82. minutu i donese domaćinu bod.
Aston Vila i Stouk takođe su podelili bodove istim rezultatom (1:1) na meču u kojem je domaćin vodio golom Vajmana od 32, a gost izjednačio preko Hata u 71. minutu.
Odigrano ranije danas: Everton – Sanderlend 4:0, Njukasl – Bolton 2:0, Totenhem – Norič 1:2.
Sutra se sastaju Blekburn – Liverpul, a u sredu Mančester Siti – Vest Bromvič Albion, Vigan – Mančester Junajted, Vulverhempton – Arsenal i Kvins Park Rendžers – Svonsi.
Tabela: Mančester Junajted 79 bodova, Mančester Siti 71, Arsenal 61, Totenhem 59, Njukasl 59, Čelsi 57, Everton 47, Liverpul 43, itd.

Povezana vest:  JELEN SUPERLIGA, Donji Srem i Rad u derbiju kola, Zvezda u Kuli