Andy_Carroll_Liverpool

Kerol odveo Liverpul u finale

Fudbaleri Liverpula igraće u finalu engleskog FA kupa, pošto su danas u polufinalu na Vembliju savladali gradskog rivala Everton sa 2:1.
Ekipa Kenija Dalgliša tako će imati priliku da se domogne drugog trofeja ove sezone, pošto je već osvojila Liga kup.
Liverpulov protivnik u finalu biće pobednik iz sutrašnjeg duela londonskih rivala, Čelsija i Totenhema.
Everton je u prvom poluvremenu današnje utakmice bio bolji rival, a do vodećeg gola došao je u 24. minutu preko Nikice Jelavića koji je iskoristio komičnu intervenciju i paniku protivničke odbrane.
Vreme za radost „crvenog“ dela Liverpula došlo je u 62. minutu, kada je grešku Evertonove odbrane iskoristio Luis Suarez i doneo izjednačenje.
Kao i mnogo puta u svojoj istoriji, Liverpul je i danas do trijumfa došao u dramatičnoj završnici.
Stiven DŽerard je u 87. minutu izveo slobodan udarac nakon kojeg se odlično snašao dugo osporavani špic Endi Kerol i zatresao mrežu Tima Hauarda.
Utakmica je počela minutom ćutanja zbog 23. godišnjice pogibije navijača Liverpula na stadionu Hilsboro u Šefildu.

Povezana vest:  Partizan pobedio Javor na debiju trenera Drulovića