Lukasz_Piszczek_borusija_dor

Dortmund peokretom srušio Šalke u Gelezenkirhenu

Fudbaleri Borusije iz Dortmund nastavili su sigurnim hodom ka odbrani titule prvaka Nemačke, pošto su danas u Gelzenkirhenu savladali Šalke sa 2:1 u derbiju 31. kola Bundeslige. „Milioneri“ iz Dortmunda su loše počeli utakmicu, pošto je japanski internacionalac Šinđi Kagava postigao autogol.

Usledio je munjevit odgovor aktuelnog šampiona Nemačke preko Lukasa Piščeka u 17. minutu. Potpuni preokret Borusiji doneo je reprezentativac Nemačke Sebastijan Kel u 63. minutu. Tim Jirgena Klopa trenutno ima šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Bajern, koji od 18.30 dočekuje Majnc.

Prava goleada viđena je u Leverkuzenu, gde su Bajer i Herta remizirali – 3:3, dok je Hamburg slavio minimalnu pobedu protiv Hanovera. Augzburg je na gostovanju protiv Volfsburga osvojio važne bodove u borbi za opstanak i to golom Langkampa u 88. minutu.