FUDBALSKA-LOPTA

Novi poraz Marselja

Fudbaleri Lorijena pobedili su večeras na svom terenu ekipu Olimpika iz Marselja sa 2:1 (1:0) u utakmici 34. kola francuskog prvenstva.
Lorijen je ovim trijumfom obezbedio miran finiš sezone, dok ekipa sa Velodroma i posle 13 kola ne zna za slast pobede.
Domaćin je poveo golom Mvuembe u 41. minutu iz penala, a na 2:0 povećao je početkom drugog poluvremena Kevin Mone-Paske.
Konačan rezultat postigao je Valbuena u 77. minutu na asistenciju Remija Loika.
Ranije danas Monpelje je na gostovanju u Tuluzu slavio sa 1:0 (1:0) i tako nastavio sa dobrim izdanjima ove sezone.
Monpelje je do 22 pobede u prvenstvu došao golom Junesa Belhande u 3. minutu i trenutno ima pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Pari Sen Žermen, koji sutra gostuje u poslednje vreme sve boljem Lilu.
Srpski internacionalac Pavle Ninkov odigrao je svih 90 minuta za domaćina i u finišu meča zaradio žuti karton.