spanija_logo

Atletiko do boda u sudijskoj nadoknadi

Fudbaleri Betisa i madridskog Atletika igrali su večeras nerešeno 2:2, u utakmici 35. kola prvenstva Španije. Favorizovani gosti računali su na pun pogodak u Sevilji, prvi su stigli do prednosti, ali su na kraju jedva izborili remi. Betis je iznenadio Madriđane dobrom igrom u drugom poluvremenu, pa je u finišu za samo dva minuta napravio preokret i bio na korak od trijumfa, međutim, Atletiku je važan bod obezbedio Falkao pogotkom u trećem minutu sudijske nadoknade.

Saragosa je ostvarila pobedu nade u borbi za opstanak savladavši kod kuće Atletik Bilbao sa 2:0, pa tri kola pre kraja sezone zaostaje četiri boda za Viljarealom, prvim timom iznad zone ispadanja.

Malaga je u direktnom okršaju slavila protiv Valensije (1:0) i sada sa današnjim rivalom ravnopravno konkuriše za treću poziciju Primere koja vodi direktno u Ligu šampiona. Ranije danas Real Madrid je pobedio Sevilju sa 3:0.