Cristiano-Ronaldo-001

Real vratio titulu u Madrid, Lekić isključen

Fudbaleri madridskog Reala postali su večeras prvaci Španije, pošto su u Bilbau savladali domaći Atletik sa 3:0 i dva kola pre kraja Primere sačuvali sedam bodova prednosti u odnosu na Barselonu. „Kraljevskom“ klubu to je prva titula šampiona Španije posle 2008. godine, čime je prekinuta dominacija ljutog rivala sa stadiona Nou Kamp. Madriđani su osvojili svoj 32. trofej u Primeri i donekle se iskupili za neuspeh u Ligi šampiona, a ovo je prvi šampionski pehar u Španiji za Žozea Murinja.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Kapelo: Nemačka je velika ekipa

Meč je počeo loše za goste, pošto je golman Atletika Gorka Iraizoz u 14. minutu odbranio penal Kristijanu Ronaldu. Portugalac ni prošle nedelje nije bio precizan u penal seriji protiv Bajerna u polufinalu Lige šampiona.

Ipak, Madriđani su veoma brzo postavili stvari na pravo mesto, jer je u 16. minutu Gonzalo Iguain doveo Real u vođstvo, a prednost je duplirao Mesut Ozil. Ronaldo se za promašeni penal iskupio u 51. minutu, kada je povisio na 3:0 i postigao svoj 44. prvenstveni pogodak ove sezone.

Bilbao je od 72. minuta imao igrača manje, jer je drugi žuti karton zaradio Havi Martinez zbog igranja rukom. Važnu pobedu u borbi za Ligu šampiona ostvarila je Valensija koja je kod kuće deklasirala Osasunu sa 4:0, a napadač gostiju Dejan Lekić zaradio je crveni karton u završnici prvog poluvremena.

Rezultati i strelci u 36. kolu:

Atletiko Madrid – Real Sosijedad 1:1 (Gabi 54 – Vela 90)

Barselona – Malaga 4:1 (Pujol 13, Mesi 35, 59. penal, 65 – Rondon 26)

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Merkelova putuje u Kejptaun na meč Nemačke i Argentine

Sevilja – Betis 1:2 (Negredo 5 – Ečebarija 43, Ečebarija 90+2) Majorka – Real Valjekano 1:0 (Kastro 62)

Saragosa – Levante 1:0 (Garsija 10)

Atletik Bilbao – Real Madrid 0:3 (Iguain 16, Ozil 20, Ronaldo 50)

Valensija – Osasuna 4:0 (Aduriz 77, 87, Jonas 83, 88)

Tabela: Real Madrid 94, Barselona 87, Valensija 58, Malaga 55, Levante 52, Atletiko 50, Bilbao 48, Osasuna 48, itd.