inzaghi

Juventus i Milan pobedama okončali sezonu

Šampioni Italije, fudbaleri Juventusa, pobedili su danas u poslednjem kolu Atalantu sa 3:1 i na
taj način okončali sezonu bez poraza, uz 23. pobede i 15 nerešenih mečeva.
Pobedu je zabeležio i drugoplasirani Milan koji je na svom terenu posle preokreta svaladao Katniju sa 2:1.
Šampioni iz Torina došli su do trijumfa golovima Luke Maronea I Alesandra Del Pjera u prvom poluvremenu, dok je počasni pogodak za tim iz Bergama postigao Stefan Lihtšatjner, takođe fudbaler Juventusa, koji je u 83. minutu pogodio mrezazu svog gola.
Konačan rezultat postavio je iz penala Andrea Barzalji.
Juventus je osvojio titulu u prethodnom kolu, a slavlje u Torinu moglo bi da bude poslednje i za Del Pjera, koji posle 19 godina napušta klub.
Milan je do pobede protiv novog drugoligaša Novare došao posle preokreta. Santjago Garsija doveo je goste u vođstvo da bi izjednačio Metju Flamini, a trijumf roso-nera obezbedio Filipo Inzagi.
Inzagi je, kao i Del Pjero, obeležio svoj oproštaj od kluba pobedonosnim golom.
Dva veterana bili su među najznačajnijim igračima u Italiji tokom prethodne dve decenije.
U trećem meču dana Fiorentina i Klajari igrali su bez golova.
U ostalim mečevima koji su na programu kasnije, biće najinteresantnija borba za treće mesto i plasman u Ligu šampiona.
Najviše šansi ima Udineze kome pobeda nad Katanijom garantuje treće mesto, a njihovu grešku čekaju Napoli, Lacio i Inter.

Povezana vest:  Zaneti: Ni ja, ni Milito nećemo da pratimo Murinja!