turska_slavlje

Turci šokirali Portugalce u Lisabonu

Fudbalska reprezentacija Portugala razočarala je večeras svoje navijače, pošto je u Lisabonu izgubila od Turske sa 3:1 u poslednjoj pripremnoj utakmici uoči Evropskog prvenstva. Dvostruki strelac za goste bio je Umut Bulut u 35. i 52. minutu, a Pepe je u 88. minutu postigao auto-gol i postavio konačan rezultat. Prethodno je Nani golom u 57. minutu zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Mogli su Portugalci da dođu do pogotka i u 65. minutu, ali je golman Turske Volkan Demirel odbranio penal Kristijanu Ronaldu. Ovaj neuspeh predstavlja poslednje upozorenje za Portugalce, koji su razočarali i pre sedam dana, kada su odigrali nerešeno protiv Makedonije u prijateljskom meču. Portugalci će na kontinentalnom šampionatu igrati u grupi sa Danskom, Nemačkom i Holandijom. Prvenstvo Evrope održaće se od 8. juna do 1. jula u Poljskoj i Ukrajini.

Povezana vest:  GOLD CUP 2011, Meksiko preokretom do naslova