dino-zoff-coach
EURO 2012
Zof: Morali smo da vodimo 2:0 na poluvremenu
Legendarni italijanski golman Dino Zof rekao je danas da Azuri nisu smeli da propuste brojne šanse u prvom poluvremenu utakmice protiv Hrvatske, koja je na kraju završena bez pobednika 1:1.
-Šteta, razočaran sam. Propustili smo previše šansi u prvom poluvremenu. Morali smo da imamo veće vođstvo u prvih 45 minuta. U nastavku smo stali i na kraju primili gol. Selektor Ćezare Prandeli izveo je pravi tim, ali jednostavno nismo imali sreće – rekao je Zof.
On je dodao da je zadovoljan igrom napadača Marija Balotelija, koga je u drugom poluvremenu zamenio Antonio di Natale.
Italijani se sa dva remija nalaze u nezavidnoj poziciji. Moraće u poslednjem kolu da savladaju Republiku Irsku, mada, možda im ni to neće biti dovoljno za plasman među najboljih osam, jer se pita i Hrvatska, koja ima četiri boda.
Utakmice poslednjeg kola C grupe Italija – Irska i Španija – Hrvatska igraju se u ponedeljak od 20.45 sati.
Povezana vest:  FSS: Milojević i Mitrović najbolji u 2018. godini