Derbi kola španske lige pripao Barseloni

fc_barcelona_logoU derbiju kola Barselona je savladala Valensiju ubedljivim rezulatom, 3:0. Junak utakmice bio je Mesi koji je postigao het-trik i ostavio svoj tim na deobi prvog mesta.
Fudbaleri Tenerifa pobedili su danas Espanjol sa 4:1, u utakmici 28. kola španske Primere i ostvarili tek drugu pobedu na poslednjih 13 utakmica u prvenstvu.
Golove za Tenerife postigli su Huan Fransiko Martines u 49. i 90. minutu, kao i Rikardo Peres i Alehandro Alfaro. Jedini gol za gostujući tim postigao je Verdu Fernandes.
Fudbaleri Tenerifa su ovom pobedom napredovali za jednu poziciju, ali su i dalje u zoni ispadanja, na 18. mestu sa 23 boda, a Espanjol je ostao na 14. poziciji sa pet bodova više.
Viljareal je na svom terenu pobedio Heres sa 2:0, golovima Hosebe Ljorentea u 32. i Damijana Eskudera u sudijskoj nadoknadi vremena.
Fudbaleri Viljareala su deveti na tabeli sa 36 bodova, dok je Heres, posle 17. prvenstvenog poraza, ostao poslednji sa 15 bodova.
Almerija je pobedila Malagu sa 1:0 golom Fernanda Sorijana u 56. minutu i popravila plasman za jednu poziciju na tabeli.
Almerija je sada 10. sa 33 boda, a Malaga je ostala na 15. mestu sa šest bodova manje.
Večeras igraju još Valjadolid – Real Madrid.

Povezana vest:  Crnogorci se nadaju istorijskoj pobedi protiv Engleske