Logo_Real_MadridPobeda Real Mardida

Fudbaleri ‘kraljevskog kluba’ nisu imali većih problema protiv Valjadolida i lako su stigli do 21 pobede u šampionatu, savladavši tim Valjadolida sa 4:1. Gostujuća ekipa, Real Mardid poveo je golom Kristijana Ronalda u 28. minutu, a u završnici prvog poluvremena tu prednost je udvostručio Gonzalo Iguain. Isti igrač je u devetom minutu drugog poluvremena povećava na 3:0. Domaćin je do utešnog gola stigao u 58. minutu, zahvaljujući autogolu Raula Albiola. Fenomenalni Iguain, je do kraja meča postigao i svoj treći gol. Iguain je do het-trika došao 65. minute, posle asistencije Ronalda. Madriđani sada imaju 65 bodova, isto koliko i drugoplasirana Barselona, koja je na stadionu ‘Kamp Nou’, savladala Valensiju (3:0).