Thiago Silva and Rafael of Brazil

Brazil u finalu

Fudbaleri Brazila plasirali su se u finale Olimpijskih igara u Londonu, pošto su večeras u polufinalu u Manečesteru pobedili Južnu Koreju rezultatom 3:0 (1:0). Do ubedljivog uspeha Brazilci su došli pogodima Romula u 38. i Leandra u 57. i 64. minutu.

Brazilci će se za prvu titulu olimpijskog šampiona boriti protiv reprezentacije Meksika, koja je danas u prvom polufinalu savladala Japan sa 3:1.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Dunga protiv starih znanaca u borbi za polufinale

Brazil je u duelu protiv Juže Koreje dominirao svih 90 minuta, ali nije imao previše šansi. Zanimljivo je da su Brazilci tri puta šutirali na gol i sva tri puta su uspeli da savladaju korejskog golmana. Reprezentativci Južne Koreje za sat i po su uspeli samo jednom da šutnu prema golu Brazila, a i taj udarac je završio pored gola.

Povezana vest:  Zvezda ne želi da daje procente od prodaje svojih igrača