italija_logo

Napoli u 1. kolu Serije A bez trojice igrača i trenera

Trojica fudbalera Napolija I trener Valter Macari propustiće utakmicu prvog kola nove sezone italijanske Serije A zbog crvenih kartona koje su dobili u porazu od Juvenutsa (2:4) u Super kupu Italije.
Napadač Goran Pandev i levi bek Andrea Došena suspendovani su sa dve utakmice, dok su Huan Kamilo Zuniga i trener Valter Macari dobili po jedan meč suspenzije, saopštila je danas Disciplinska komisija Fudbalskog saveza Italije.
Napoli će u 1. kolu igrati protiv Palerma, a u drugom protiv Fiorentine.
Super kup Italije igrao se 11. avgusta u Pekingu, a Juventus je pobedio posle produžetaka sa 4:2.
Pandev je direktan crveni karton dobio u 85. minutu zbog vređanja linijskog sudije, dok je nekoliko minuta kasnije isključen Zuniga zbog drugog žutog kartona.
Došena, iako je prethodno bio zamenjen, crveni karton je dobio po završetku utakmice zbog rasprave sa sudijom, kao i trener Macari, koji je isključen u produžetku.