FUDBALSKA-LOPTA

Real se spotakao na startu, goleada u Bilbau

Fudbaleri španskog prvaka Reala iz Madrida igrali su večeras na domaćem terenu protiv ekipe Valensije nerešeno 1:1, u utakmici prvog kola Primere.
„Kraljevski klub“ neočekivano se spotakao već na startu šampionata i u odbranu titule krenuo s polovičnim uspehom. Nije tako izgledalo, jer je Iguain zatresao mrežu već u 10. minutu, pa se učinilo da Valensiji preti ubedljiv poraz.
Gosti su međutim, izjednačili tri minuta pre odmora i u drugom poluvremenu požrtvovanom igrom sačuvali važan bod i izborili veliki uspeh.
Atletik Bilbao i Betis priredili su šou navijačima u Baskiji, gde je postignuto čak osam pogodaka. Neočekivano su slavili gosti iz Sevilje sa 5:3, nakon što su već na poluvremenu vodili sa 3:0.
Rezultati:
Real Madrid – Valensija 1:1 (Iguain 10 – Žonas 42)
Atletik Bilbao – Betis 3:5 (De Markos 47, San Hose 67, 76 – Kastro 7, Molina 26, 86, Benat 31, Posuelo 80)
Kasnije igraju Barselona – Sosijedad i Levante – Atletiko Madrid.
Odigrano juče: Selta – Malaga 0:1, Majorka – Espanjol 2:1, Sevilja – Hetafe 2:1.
U preostalim mečevima 1. kola sutra se sastaju Deportivo La Korunja – Osasuna, Rajo Valjekano – Granada i Saragosa – Valjadolid.

Povezana vest:  SP JUŽNA AFRIKA, Nemačka i Španija u polufinalu