Fabio_Capello

Kapelo: Sjajan start, ali nema mesta euforiji

Selektor fudbalera Rusije Fabio Kapelo rekao je danas da je zadovoljan sa dve ubedljive pobede na startu kvalifikacija za Svetsko prvenstvo i da ga posebno raduje činjenica da ekipa nije primila gol.

-Bez sumnje, odlično smo počeli ovaj ciklus. Ipak, ovo je tek početak jednog teškog puta do Mundijala u Brazilu. Osvojili smo šest bodova, postigli isto toliko golova, a nismo primili nijedan. Iskreno, mnogo me više raduje činjenica da nam je mreža ostala netaknuta, nego to što smo bili efikasni. To nam popravlja samopouzdanje – izjavio je Kapelo ruskim medijima.

Povezana vest:  PRVA LIGA SRBIJE, Nastavlja se takmičenje u drugoj ligi

Rusija je sinoć u gostima savladala Izrael sa 4:0, a pre toga je u Moskvi bila bolja od Severne Irske (2:0).

-Juče smo dobro počeli utakmicu, a onda smo pred kraj poluvremena dozvolili rivalu da stvori par šansi. Ipak, u nastavku su stvari ponovo došle na svoje mesto. Jedino što me brine su povrede nekolicine igrača – dodao je italijanski stručnjak.

Povezana vest:  JELEN SUPER LIGA, Rezultati četvrtog kola i tabela Super lige

U grupi F kvalifikacija za Mundijal još se takmiče Portugalija, Azerbejdžan i Luksemburg.