nemacka_logo copy

Treća uzastopna pobeda Ajntrahta na startu sezone

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta ostvarili su danas treću uzastopnu pobedu na startu nove sezone u prvenstvu Nemačke i jedini su klub uz Bajern Minhen sa maksimalnim učinkom.  Ajntraht je u trećem kolu kao domaćin sa 3:2 savladao Hamburg, koji je na začelju tabele sa tri poraza, koliko ima i Hofenhajm.

Povezana vest:  EP DO 17 GODINA, Srbija izgubila od Engleske i završila takmičenje na EP

Golove za domaći tim postigli su Takaši Inui u 13, Olivije Oušn u 16. i Stefan Ajgner u 53. minutu, dok su strelci za Hamburg bili Heiko Vesterman u 45. i Hung Min Son u 63. Gosti su drugo poluvreme igrali sa igračem manje, pošto je u poslednjim trenucima prvog dela crveni karton dobio Petr Jiraček.

Ajntraht će u narednom kolu igrati protiv šestoplasiranog Nirnberga u gostima, dok će Hamburg biti domaćin dvostrukom uzastopnom šampionu Borusiji Dortmund.

Povezana vest:  FSS: Partizan u Ligi šampiona, Čukarički u Ligi Evrope