andrija_kaludjerovic_radRad savladao Mladi radnik

Fudbaleri Rada pobedili su na Banjici ekipu Mladog radnika rezultatom 3:2 u poslednjem meču 19. kola Jelen Superlige Srbije.
Domaći tim je otišao na pauzu sa dve gola prednosti. Pogotke za domaći tim u prvom poluvremenu postigli su Kaluđerović u 27. i Pajović u 32. minutu. Gosti su u drugom delu igre uspeli da sustignu prednost Rada pogocima Zorana Miletića u 53. i Nikole Prebiračevića u 61. minutu, ali u poslednjim trenucima utakm ice trijumf Radu doneo je Andrija Kaluđerović.
Rad se ovom pobedom popeo na 13. mesto na tabeli i sada ima 18 bodova, dok je Mladi Radnik ostao na 12. mestu sa 20 bodova.
Juče je odigrano sedam mečeva 19. kola srpskog prvenstva, a postignuti su sledeći rezultati: Jagodina – Borac 0:1, Smederevo – Vojvodina 1:0, Metalac – Crvena zvezda 2:1, Napredak – OFK Beograd 1:2, BSK – Hajduk 3:0, Spartak – Javor 0:0 i Partizan – Čukarički 3:0.
Prvo mesto na tabeli drži Crvena zvezda sa 49 bodova, dok je Partizan drugi sa dva poena manje.