Demba_Ba

Remi Sitija i Arsenala, novi trijumf Totenhema

Fudbaleri Mančester Sitija i Arsenala odigrali su nerešeno 1:1 (1:0), u drugom današnjem derbiju petog kola Premijer lige.
Šampion je poveo pogotkom Džoleona Leskota u 40. minutu posle kornera Davida Silva, a izjednačio je Loren Košelni u 82. minutu, nakon kornera Santija Kazorle.
Srpski reprezentativci iz Sitija Aleksandar Kolarov i Matija Nastasić ceo meč odgledali su sa klupe.
Totenhem je savladao Kvins Park Rendžers sa 2:1 (0:1) i došao do drugog uzastopnog ovosezonskog trijumfa. Gosti su na poluvremenu imali prednost zahvaljujući golu Bobija Zamore, ali su „pevci“ u nastavku preokrenuli autogolom Alehandra Farulina i pogotkom Džremejna Defoa.
Njukasl je slavio protiv Noriča sa 1:0 (1:0), a odlučujući gol postigao je Demba Ba u 19. minutu.
Ranije danas, Mančester Junajted je u prvom derbiju kola na Enfildu bio bolji od Liverpula sa 2:1.
Tabela: Čelsi 13, Mančster Junajted 12, Everon i Vest Bromvič po 10, Arsenal, Fulam i Mančester Siti po 9.
Povezana vest:  Srpski fudbaler Savić osuđen zbog prodaje kokaina