bre_fcb_jubel_mandzukic_628

Bajern nastavlja da ruši sve prepreke

Fudbaleri Bajerna pobedili su danas u Bremenu domaći Verder sa 2:0 u jednom od derbi mečeva šestog kola Bundeslige i zadržali stoprocentan učinak u tom takmičenju.
Bavarska „mašina“ je do pobede došla uz dosta problema, ali joj se u završnici utakmice isplatilo strpljenje.
Prvo je Luis Gustavo u 80. minutu sjajnim polu-lob udarcem sa više od 25 metara zatresao mrežu Verdera, a četiri minuta kasnije najbolji strelac Bajerna Mario Mandžukić je iskoristio asistenciju DŽerdana Šaćirija.
Ekipa Štutgarta je na gostovanju Nirnbergu konačno došla do prvog trijumfa u šampionatu – 2:0. Već u prvom minutu Vedad Ibišević je najavio ovakav ishod, a pobedu je potvrdio Martin Hamšik u 75. minutu.
Srpski internacionalac Zdravko Kuzmanović celu utakmicu odgledao je sa klupe Štutgarta.
Bajer iz Leverkuzena je protiv Grojterfirta na svom terenu takođe slavio sa 2:0, a oba pogotka za domaćina postigao je Sidni Sam.
Ekipa Hamburga je protiv gostujućeg Hanovera (1:0) zabeležila drugu pobedu u poslednje tri utakmice i definitivno pobegla iz donjeg dela tabele.