Alen_Stevanovic_Torino

Prvenac Stevanovića za Mihajlovićev poziv

Fudbaleri Torina ubedljivo su savladali danas na gostovanju Atalantu sa 5:1 (1:1) u utakmici šestog kola italijanske Serije A.
Treći gol za goste postigao je srpski internacionalac Alen Stevanović, koji se na najbolji način preporučio selektoru Srbije Siniši Mihajloviću.
Mihajlović je nedavno najavio da će mladi fudbaler Torina uskoro dobiti poziv u nacionalni tim.
Napoli je pobedio Sampdoriju i nastavio pohod za liderom šampionata ekipom Juventusa. Jedini gol na meču postavio je Kavani u 67. minutu iz penala.
Ubedljive pobede kod kuće zabeležili su Palermo i Bolonja.
Palermo je do prve pobede došao protiv Kjeva (4:1), iako je poslednjih 30 minuta igrao sa igračem manje. Bolonja je sa 4:0 ispratila Kataniju, a dvostruki strelac bio je Alberto Đilardino.
Siguran na domaćem terenu bio je Lacio, koji je golovima Edersona i Ledezme zabeležio četvrtu pobedu u šampionatu, dok je Sijena u finišu meč uspela samo da ublaži poraz.
Rezultati i strelci šestog kola italijanske Serije A:
Atalanta – Torino 1:5 (Denis 28 – Bjanki 38, 76, Gaci 62, Stevanović 66, Dambrosio 74)
Bolonja – Katanija 4:0 (Guarente 19, Đilardino 40, 61, Kone 94)
Kaljari – Peskara 1:2 (Pinila 82. penal – Terlici 50, Vajs 76)
Lacio – Sijena 2:1 (Ederson 18, Ledezma 38. penal – Paci 90)
Palermo – Kjevo 4:1 (Mikoli 13, 59, 82, Đorđi 80 – Riđoni 28)
Sampdorija – Napoli 0:1 (Kavani 67. penal)
Udineze – Đenova 0:0