Argentina_logo_liga

ARGENTINSKA LIGA

Boka Juniors jedva izvukla bod

Fudbaleri Boke Juniors remizirali su noćas 1:1 na svom terenu protiv San Martina u utakmici devetog kola prvenstva Argentine. San Martin je od 39. minuta imao igrača manje, jer je crveni karton zaradio Gaston Kaprari. Pet minuta ranije San Martin je poveo preko Maura Bogada. Defanzivac domaćih Rolando Skijavi je u poslednjem minutu prvog dela uspeo da postigne izjednačujući gol i, kako se ispostavilo kasnije, donese bod Boki. To je bila druga uzastopna prvenstvena utakmica u kojoj Boka nije zabeležila pobedu.
Navijači domaćih na stadionu Bombonjera su po završetku meča zvižducima ispratili trenera Hulija Falkionija.
-Neću da komentarišem navijače, ali svako ima pravo na svoje mišljenje – rekao je Falkioni novinarima posle meča.
Ni lider na tabeli, ekipa Njuels Old Bojsa nije uspela da izbori više od remija bez golova na gostovanju Tigreu. Najveći rival Boke Juniors, River Plata zabeležila je ubedljivu pobedu od 4:0 u gostima kod Arsenala iz Sarandija.