Aleksandar-Kolarov_mancester_siti

Kolarov i Ivanović strelci za Siti i Čelsi

Fudbalski reprezentativci Srbije Aleksandar Kolarov i Branislav Ivanović postigli su danas golove u pobedama svojih timova u sedmom kolu engleske Premijer lige.

Mančester Siti je sa 3:0 (1:0) pobedio Sanderlend, a prednost domaćinu doneo je Kolarov u petom minutu sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Isti igrač je u 60. minutu odlično asistirao rezervisti Agueru, kome nije bilo teško da loptu smesti u bliži ugao protivničkog gola.

Konačan rezultat postavio je Džejms Milner u 89. minutu.

Povezana vest:  Partizan uputio apel navijačima pred utakmice sa Interom

Fudbaleri Čelsija pobedili su na Stamford Bridžu ekipu Noriča sa 4:1 (3:1) i zadržali liderski poziciju.

Norič je poveo u 11. minutu preko Holta, ali je domaćin brzo sredio redove, pa je golovima Toresa, Lamparda i Hazara preokrenuo rezultat.

Srpski reprezentativac Branislav Ivanović asistirao je Toresu kod izjednačujućeg gola, a sjajnu partiju krunisao je u 75. minutu, kada je zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Everton je išcupao bod protiv domaćeg Vigana, a izjednačujući pogodak postigao je Lejton Bejns u 87. minutu sa bele tačke.

Povezana vest:  Teri produžio ugovor sa Čelsijem na još jednu sezonu

Reding je bio na dobrom putu da zabeleži prvu pobedu u šampionatu i to na gostovanju protiv Svonsija, ali nije uspeo da sačuva vođstvo od 2:0.

Rezultati i strelci sedmog kola Premijer lige:

Mančester Siti – Sanderlend 3:0 (Kolarov 5, Aguero 60, Milner 89)

Čelsi – Norič 4:1 (Tores 14, Lampard 22, Hazar 31, Ivanović 76 – Holt 11)

Svonsi – Reding 2:2 (Miku 71, Rutlidž 78 – Pogrebnjak 31, Hant 44)

Vest Bromvič Albion – Kvins Park Rendžers 3:2 (Morison 5, Gera 22, Mulumbu 85 – Tarabt 35, Granero 90+1))

Povezana vest:  OFK Beograd od danas u kompletnom sastavu na pripremama

Vigan – Everton 2:2 (Kone 10, Di Santo 23 – Jelavić 11, Bejns 87. penal))