ofk_partizan

Partizan se vratio na vrh, Stojković slomio rame

Fudbaleri Partizana pobedili su večeras na svom terenu ekipu Javora sa 2:1 u osmom kolu Superlige i ponovo se vratili na vrh tabele, a utakmicu je obeležila povreda golmana Vladimira Stojkovića koji je zadobio prelom ramena.

Reprezentativni golman Srbije se povredio u 34. minutu, nakon oštrog duela sa napadačem gostiju Ifeanijem i izvesno je da ga čeka ozbiljnija pauza.

Povezana vest:  Mihajlović: Igrači moraju da imaju glad za pobedom

Crno-beli su poveli pogotkom Marka Šhepovića u šestom minutu, posle asistencije Lazara Markovića. Mlađem od braće Šćepović to je bio prvi gol na takmičarskim utakmicama još od kraja 2011. godine

Gosti su izjednačili baš preko Ifeanija u 35. minutu, koji je savladao rezervistu Nikolu Petrovića.

Pobedu crno-belima i povratak na vrh, posle kiksa Crvene zvezde u Subotici, doneo je Aleksandar Mitrović pogotkom u 75. minutu.

Ekipa Javora je od 56. minuta igrala sa desetoricom fudbalera, pošto je drugi žuti karton i isključenje zaradio Ifeani.

Povezana vest:  Skols: Junajted je izgledao kao grupa stranaca

Rezultati i strelci:

Spartak – Crvena zvezda 3:0 (Novaković 21, 45+1, Despotović 30)

Hajduk Kula – Smederevo 2:1 (Veselinović 51, Ćulum 71 – Nikolić 82)

BSK Borča – Radnički Kragujevac 2:0 (Petrović 24, Nuhi 44)

OFK Beograd – Rad 1:0 (Trivunović 7)

Donji Srem – Radnički Niš 1:1 (Damjanović 42. penal – Jovanović 90. penal)

Povezana vest:  Bibijana Štajnhaus prva žena sudija nekog fudbalskog prvenstva u Evropi

Jagodina – Novi Pazar 2:1 (Stojanović 23, Cvetković 56 – Alivodić 34)

Sloboda – Vojvodina 1:1 (Tijago 45 – Bojović 65)

Partizan – Javor 2:1 (M. Šhepović 6, Mitrović 75 – Ifeani 35)

Tabela: Partizan 21, Crvena zvezda 19, Rad 17, Jagodina 16, Vojvodina 13, Novi Pazar 12, Donji Srem 11, Radnički Niš 11, itd.