psg_om_gignac_ibrahimovic

Marselj i PSŽ podelili bodove

Fudbaleri Olimpika i Pari Sen Žermena remizirali su večeras u Marselju nerešeno 2:2 u najvećem francuskom derbiju odigranom u okviru osmog kola nacionalnog šampionata.

Utakmicu su obeležili dvostruki strelci na obe strane, Andre Pjer Žinjak kod Marselja i Zlatan Ibrahimović u Pari Sen Žermenu.

Prvi je poveo Olimpik u 17. minutu, a onda je preokret gostima doneo Ibrahimović golovima u 23. i 25. minutu. Ipak, u 32. minutu udarac je uzvratio Žinjak i postavio, kako se pokazalo kasnije, konačan rezultat.

Povezana vest:  Morati: Prvo plasman u LŠ, pa osvajanje Skudeta

Rezultati:

Brest – Bordo 1:1 (Vasat 37 – Dijabete 68)

Lorijen – Olimpik Lion 1:1 (Alijadijer 47 – Gomis 23)

Olimpik Marsej – Pari sen Žermen 2:2 (Žinjak 17, 32 – Ibrahimović 23, 25)

Juče:

Rems – Nica 3:1 (Dijego 16, Kurte 87, 90+3 – Cvitanić 62)

Bastija – Troa 3:2 (Rinkon autogol 17, Modeste 38, Maulida 87 – Pereira 27, 49. penal)

Povezana vest:  DK FSS pokrenula postupak protiv Zvezde i Partizana

Tuluz – Valensijen 2:2 (Ben Jeder 56, Regatin 90 – Kadir 12, Sančez 15)

Lil – Ajačio 2:0 (Roa 42, Da Grasa 56)

Sošo – Ren 0:1 (Erding 7)

Monpelje – Evijan 2:3 (Estrada 36, Kamara 42 – Kelifa 30, 62, 89)

Odigrano u petak: Sent Etjen – Nansi 4:0.

Tabela: Olimpik Marsej 19 bodova, Pari sen Žermen 16, Olimpik Lion i Rems po 14, Lorijan, Bordo i Tuluz po 13, Valensijen 12, Sent Etjen 11, itd.