Lionel_Messi_2012

Barselona osvojila La Korunju

Fudbaleri Barselone pobedili su večeras Deportivo u La Korunji sa 5:4 (4:2) u poslednjoj utakmici subotnjeg programa osmog kola Primere i učvrstili se na liderskoj poziciji.

U pravom vatrometu golova izdvojio se Lionel Mesi koji je postigao tri pogotka za Katalonce i obezbedio pobedu, uprkos tome što su zbog isključenja Havijera Maskerana gotovo celo drugo poluvreme odigrali sa igračem manje.

Povezana vest:  Barselona želi finale Lige šampiona 2014. godine

Valensija je pet minuta pre kraja meča sa Bilbaoom imala gol minusa, ali je u finišu meča ipak uspela da iskoristi prednost igrača više i dođe do trijumfa 3:2.

Ranije danas Real Madrid je rutinski savladao Seltu sa 2:0, dok je Malaga tri minuta pre kraja došla do pobede protiv Valjadolida od 2:1.

Povezana vest:  Vanredne mere bezbednosti sutra posle finala Evropskog prvenstva u fudbalu

Rezultati i strelci osmog kola Primere:

Real Madrid – Selta 2:0 (Iguain 10, Ronaldo 68. penal)

Malaga – Valjadolid 2:1 (Isko 36, Hoakin 87 – Manučo 8)

Valensija – Bilbao 3:2 (Soldado 26. penal, Tino Kosta 88, Valdez 90 – Aduriz 19, 30)

Deportivo – Barselona 4:5 (Pici 26. penal, 47, Aleks 37, Alba 79. autogol – Alba 3, Teljo 8, Mesi 18, 43, 77).

Povezana vest:  ENGLESKA LIGA, Rezultati utakmica 18. kola i tabela Premijer Lige

Sutra: Hetafe – Levante, Espanjol – Rajo Valjekano, Granada – Saragosa, Osasuna – Betis, Sosijedad – Atletiko Madrid.

Ponedeljak: Sevilja – Majorka.

Tabela: Barselona 22, Atletiko Madrid 19 (-1), Malaga 17, Real Madrid 14….