uefa_champions_league

LIGA ŠAMPIONA

Spartak pobedio Benfiku u Moskvi sa 2:1

Fudbaleri Spartaka pobedili su večeras u Moskvi portugalsku Benfiku sa 2:1 u utakmici trećeg kola Grupe G. Domaći tim do tri boda je došao pogotkom Rafaela Karioke u trećem i autogolom Žardela u 43. minutu. Gol za goste postigao je Lima u 33. minutu.

Spartak je bolje počeo meč i već u prvom minutu imao šansu za gol, ali je udarac glavom Dinijara Biljaletdinova odbranio golman Artur Moraeš. U 24. minutu Brazilac Ari pogodio je prečku gostujućeg gola.

Gosti iz Lisabona iskoristili su trenutak nepažnje u odbrani Spartaka da izjednače na 1:1, ali je u finišu prvog poluvremena Žardel neuspešno uklizao ispred Arija i loptu poslao u svoju mrežu. U drugom poluvremenu igrači ruskog kluba kontrolisali su igru i sačuvali prednost.

Reprezentativac Srbije Nemanja Matić igrao je za Benfiku do 89. minuta, kada je zamenjen. Spartaku je ovo bila prva pobeda i sa tri boda prestigli su Benfiku, koja ima jedan. Na prvom mestu Grupe G je Barselona sa šest bodova, a drugi je škotski Seltik sa četiri.

Povezana vest:  KVALIFIKACIJE ZA SP 2014, Novi debakl Urugvaja

Ta dva kluba sastaće se u 20.45 u Barseloni.