Adem_Ljajic_2012

Ljajić strelac u pobedi Fiorentine, Inter slavio u Bolonji

Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas Lacio sa 2:0 (1:0) u utakmici devetog kola italijanske Serije A, a prvi pogodak za „ljubičaste“ postigao je srpski internacionalac Adem Ljajić.
On je u 45. minutu sjajnim udarcem pogodio mrežu Rimljana, a teren je napustio u 68. minutu kada je ustupio mesto veteranu Luki Toniju, strelcu drugog pogotka.
Trijumf domaćina mogao je da bude i ubedljiviji, ali je Čileanac Matijas Fernandez u 27. minutu promašio penal.
Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu.
Inter je u Bolonji zabeležio petu uzastopnu prvenstvenu pobedu 3:1 (1:0) i potvrdio sjajnu formu, baš kao i Parma, koja je u Torinu ubedljivo savladala istoimenu ekipu domaćina 3:1 (0:0).
Alen Stevanović je za Torino igrao do 68. minuta.
Ranije danas Juventus je pobedio u Kataniji sa 1:0, golom Artura Vidala iz sumnjive ofsajd pozicije u 57. minutu.
Šampion sada ima 48 utakmica bez poraza u Seriji A.