Argentina_logo_liga

Boka izvukla bod protiv Rivera

Fudbaleri River Plate i Boke Juniors remizirali su večeras 2:2 u velikom El Klasiko derbiju odigranom u okviru 12. kola prvenstva Argentine.
Mnogo zadovoljniji ovakvim ishodom svakako će biti igrači i navijači Boke, pošto je njihova ekipa gubila sa 2:0 i nalazila se na ivici ambisa.
Ipak, veliki bod Boki doneo je Valter Erviti pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade vremena. Prethodno je na 2:1 smanjio Santijago Silva iz penala u 75. minutu.
River je mnogo bolje ušao u meč i poveo već u drugom minutu preko Leonarda Poncija. U 70. minutu prednost je duplirao Rodrigo Mora i tada se činilo da će River stići do velike pobede.
Preokretom u završnici utakmice Boka se vratila na deobu četvrtog mesta na tabeli sa Belgranom. River je ostao u „zlatnoj“ sredini i zauzima 11. poziciju.