Kevin Volland celebrated his first Bundesliga goal in win Hoffenheim against Schalke

Hofenhajm zaustavio Šalke

Fudbaleri Šalkea propustili su priliku da se približe vodećem Bajernu, pošto su danas u meču 10. kola Bundeslige kao gosti izgubili od Hofenhajma sa 3:2.
U veoma uzbuljivoj utakmici, domaća ekipa je do velika tri boda stigla pogotkom Svena Šiploka u poslednjem minutu.
Branilac titule Borusija iz Dortmunda na svom terenu je odigrala bez golova protiv ekipe Štutgarta. U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Neven Subotić, dok je Zdravko Kuzmanović igrao za Štutgart od 70. minuta.
Važnu pobedu koja će mu pomoći da pobegne iz opasne zone zabeležio je Nirnberg koji je na svom terenu slavio protiv Volfsburga sa 1:0.
U derbiju kola kasnije večeras sastaju se ekipe Hamburga i Bajerna.
Rezultati i strelci u 10. kolu:
Borusija Dortmund – Štutgart 0:0
Hanover – Augsburg 2:0 (Ja 26, Stindl 86)
Hofenhajm – Šalke 3:2 (Voland 13, Firmino 67. penal, Šiplok 90 – Nojštader 37, Učida 82)
Menhengladbah – Frajburg 1:1 (De Kamargo 49 – Kaliđuri 77. penal)
Ajntraht – Grojterfirt 1:1
TABELA: Bajern 24, Šalke 20, Ajntraht 20, Dortmund 16, Leverkuzen 15, Majnc 14, Hanover 14, itd.
Povezana vest:  JELEN SUPERLIGA SRBIJE, Rezultati, strelci i tabela 12. kola Super lige Srbije